Słów parę o Lorelle Meets the Obsolete i ich nowej płycie

lorelleLorelle Meets the Obsolete to duet pochodzący z Guadalajary położonej w zachodniej części Meksyku. Jak nazwa wskazuje w skład zespołu wchodzi Lorelle (Lorena Quintanilla), posiadaczka anielskiego głosu oraz całkiem nieprzeciętnych umiejętności gitarowych, a także rzeczony the Obsolete (Alberto González), który odpowiada perkusje, perkusjonalia, gitarę, bas, a i czasem casiotony i wokalizy. Działają gdzieś od końca 2010 roku określając swoje brzmienie jako „garage rock po zażyciu pejotlu”.  W maju 2011 roku nakładem Capcha Records wydali swój debiutancki album ON WELFARE. Cały materiał został zarejestrowany i zmiksowany przez Alberto w jego domu.

Nastał czas ciepłych recenzji debiutanckiej płyty, a także obaw o trudnościach jakie może przynieść komponowanie drugiej płyty. Zapewne muzyków komentarze musiały bawić, zważywszy na to, że zanim Captcha Records zdecydowała się na wydanie ON WELFARE  Lorena i Alberto nagrywali już materiał na kolejny krążek. Co prawda CORRUPTIBLE FACES ukazał się on dopiero w lutym zeszłego roku, ale dzięki temu zdecydowanie bardziej noise’owe i hipnotyczne kompozycje mogły zostać dostrzeżone przez twórców International Liverpool Festival Of Psychodelia. Pierwszy kontakt z europejską publicznością zaowocował propozycja współpracy z Sonic Cathedral, której nakładem (dla części europejskiej) ukazała się What’s Holding You? 7″.

Na 27 lutego został zapowiedziany trzeci długogrający krążek grupy – Chambers. Oprócz What’s Holding You? znajdzie się na niej dziesięć utworów, a między innymi Music for Dozens, który zapowiada troszkę zmienione oblicze zespołu.

Reklamy

2 myśli nt. „Słów parę o Lorelle Meets the Obsolete i ich nowej płycie

  1. Pingback: Krótka seria video-artu spod znaku Spectral Park | Psychomaniac

  2. Pingback: Lorelle meets the obsolete – Chambers (2014) | Psychomaniac

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s